Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

MALEZIJA

Dodan: 21.02.17 @21:12:24

Svobodna

Gost

Hoj! 

Je že bil kdo v Maleziji?Kakšne so vaše izkušnje? Koliko bi stalo 5 tedensko potovanje tam na low budget varjanto. Koliko je približno cena za prenočišče, obrok, let tja in nazaj? In pa na splošno vaši vtisi, na tem blogu se nič prav zares ne piše o tej državici..

0     0

Katja

Gost

V Maleziji (+ Singapur) sem bila leta 2014 kakšnih 14 dni. Je precej manj turistična kot npr. Tajska, cene so pa nekoliko višje. Cena prenočišča z lastno kopalnico in klimo za 2 osebi je bila povprečno 25 evrov, na morju več. Cene let. kart so bile še pred kratkim v akciji, mislim, da so še vedno iz Zagreba v Singapur (ki je must see) pod 300 evrov. Hrana je bila na morju (Perhentian Islands) cca. 12 evrov večerja za dva (riba, priloga, solata, brezalk. pijača) in to res odlično. V KL sva večinoma jedla v food courtih v raznih trgovskih centrih, se ne spomnim točno cen, ampak so bile čiste sprejemljive. Street fooda je manj kot v okoliških državah. Ljudje so zelo prijazni in skušajo pomagati, četudi znajo le dve besedi angleško. Budget je pa tko - odvisen od vsakega posameznika.

Če mi pustiš mail, ti pošljem povezavo do svojega bloga.

1     0

Svobodna

Gost

nal219@gmail.com

Lahko mi semle pošlješ, bom zelo vesela

Sliši se kar precej dražje od okoliških azijskih državic :/ v Indoneziji npr dobiš sobo za 2 za cca 12 evr kar lepo, hrano na dan na osebo 6 evr prideš skozi.. Midva sva se sicr šla bolj lowbudget varjanto no, nisva nekaj zapravljala.. Se to v Maleziji sploh da ali so že na splošno cene višje?

Hvala!

0     0

Lucija

Gost

Bila tam 2016. Ni tako drago kot si večina misli za to državo. Razen Sabah je drag, ker te vsaka aktivnost veliko stane. Kontinentalna Malezija in Sarawak pa sta čisto primerni za backpackerje. Poulične hrane res ni tako zelo veliko kot na Tajskem, ampak vseeno je. V vsakem mesecu najdeš nekaj gostilnic pod dežniki, kjer si lahko naročiš krožnik hrane za 1 euro. Če te zanimajo živali, je Kuching izhodišče za potep v junglo (Bako narodni park,...). V teh narodnih parkih so tudi hostli za okloli 5 eur, vstopnine v parke na Borneu- Sarawak znašajo okoli 10 eur. Kontinentalna Malezija je še cenejša. Priporočam obisk Perhentian islands (Kecil), obratujejo od marca do konca poletja nekje. 

1     0

cokoladaa

Registriran uporabnik

Popotnik

malezijo je odlično raziskovati z rentanim avtomobilom.
ugodne cene najema (tudi če je drop off drugje), poceni bencin, dobre cestne povezave...

sicer pa je na splošno zelo lahka za potovanje in nudi oblio popotniških užitkov!

1     0

DAn

Gost

oj, bil oktobra 2016  tri tedne...super destinacija; spali v hostlih ali privat guesthousih za 15-20eur (2 osebi), jedli pri domačinih, na ulici(1,5-5eur) ali budget restavracijah (13-30eur za dve osebi)....singapur sicer dražji-hostel nič posebnega ležišče v skupni sobi 30eur/osb. Borneo bolj sprošćeno vzdušje..kota kinabalu/spali v kitajskem hotelu (15eur/noč/2osb).....Kuching - hostel v novi kitajski četrti 23eur/2osb. Na borneu smo v glavnem jedli v stranskuh ulicah, ko domačini zvečer postavijo "začasne restavracije"..8-10eur/2osb.

Vse izlete in premike smo izvajali v lastni režiji, nič organizirano, ker so bili ti aranžmaji kr dragi; premikali smo se z avtobusi/metroji+notranji let Borneo/singapur- 70eur/osb

letalske karte EU/KL/KK - 540eur

dodatni budget za tri tedne...600/osb.

0     0

avocadovc

Gost

se ravno vrnila z dvomesečnega potovanja po borneu in polotoški maleziji - super vtisi. ne verjemi tistim, ki pravijo da je malezija od vseh držav jv azije najdražja, ker je ravno nasprotno! za isti denar, ki ga potrošiš v drugi državi, tu dobiš mnogo več. na polotoku je vseeno višji standard kot na borneu, udobno in zelo ugodno potovanje z javnimi prevozi, ODLIČNA hrana (indijska, kitajska, malezijska, indonezijska) in ugodna prenočišča (gledano z vidika backpackerja - basic double room, shared bathroom, včasih celo zajtrk za dobrih 10eu za dve osebi). borneo je rahlo druga zgodba, malo več zgubljenih živcev zaradi pretkanih prevoznikov mini-vanov, ampak se pa zato spektakularna narava odkupi bigtime! na borneu se je treba pač 'malo znajti'. velikokrat ti bo kdo rekel, da na lastno pest ne moreš priti do neke željene destinacije brez organiziranega tripa.... SE DA! samo malo iznajdljivosti je treba malezija je pisana in raznolika, mene je presenetila! zgodovinska mestna jedra, odlično označeni jungle traili, favna in flora NORO, jame, tudi snorklanje, hrana ... priporočam! enostavno za potovanje in tudi poceni

2     0

avocadovc

Gost

pa btw nevem, kam so gledali pisci zgornjih zapisov - da v maleziji ni toliko streetfooda? streetfooda, hawkerjev in foodcourtov kot pečka na vsakem koraku

0     0

anci

Registriran uporabnik

Turist

Avocadovc, a si šla tudi v Taman Negaro? Sicer razmišljam, da bi vzela organiziran izlet, ker ne vem če bom dovolj pogumna, da bi se sama sprehajala po džungli. A je drugače izvedljivo na kak treking brez organiziranega izleta - če so poti dost dobro označene? Kaj pa Mt.Kinabalu na borneu - cena?

Tisti, ki ste od tega kaj bili, kaj bolj priporočate - Langkawi ali Tiomanski otoki?

Mimogrede, koliko prej je pametno rezervirat letalske karte za notranje lete? Ne bi si rada preveč omejila in splanirala pot.

0     0

avocadovc

Gost

v taman negaro nisva šla ravno zato, ker sva kasneje na borneu imela cel mesec, več kot dovolj džungle. če nameravaš obiskati samo polotok, pa se mi zdi vredno, da obiščeš taman negaro. ko sva se pogovarjala z drugimi popotniki so sicer rekli, da ni nič posebnega, da so poti baje kar tlakovane in tako...ampak najbolje da sama preveriš sva pa prvič pohajkovala po gozdovih v cameron highlandsih, obema je bilo zakon - višja nadmorska višina, hladnejša in prijetnejša klima, čajne plantaže ... veliko ljudi se odpravi samih v gozd, sploh res ni panike ker je vse dobro označeno. drugače pa si pač najdeš družbo v hostlu/homestayu, je veliko solo popotnikov bila sva tudi v kinabalu parku, super trekingi, čudoviti slapovi (na nekaterih predelih je dosti pijavk zato nujno visoke štumfe s sabo), nisva pa plezala na goro ker ni bil primeren čas, cel čas je bila zavita v meglo, ob padavinah so pogosti zdrsi, pa da o ceni za turiste ne zgubljam besed - od 200eu na osebo naprej. ampak: http://revealingworld.com/how-to-climb-mt-kinabalu-in-one-day/ , pa čas april/maj je baje idealno za plezat. od langkawija sva mogoče pričakovala preveč, ker ga vsi niso mogli prehvaliti...nama pa nič posebnega. dokaj chill vibe, luštni slapovi in traili, mangrove se mogoče res splača obiskat, plaže pa v primerjavi s filipini recimo dost bedne. maš pa poceni možnost island hoppinga na južne mini otočke, luštn izlet. vsi tudi ne morejo prehvaliti otoka tioman, mogoče je pa kaj resnice v tem je pa bil februar deževna doba na vzhodni obali, zato sva se držala notranjosti in zahodne obale, ampak zdaj mislim da že mora bit ok tudi na vzhodu

0     0

avocadovc

Gost

notranji leti z airasio so smešno poceni...sploh na borneu se splača leteti med mesti, ker ti avtobusni/mini-van prevozi na koncu dejansko nanesejo več. promo cene je mogoče dobiti tudi 3 dni pred odhodom, tako da se na tvojem mestu ne bi sekirala pa ful vnaprej rezervirala. jaz sem edino let penang-kota kinabalu rezervirala dosti prej (70eu za oba s prtljago), kota kinabalu-kuching pa 4 dni pred odhodom slabih 50eu za oba s prtljago. kuching-kuala lumpur pa tudi manj kot 50eu za oba.

0     0

anci

Registriran uporabnik

Turist

Aja, katere letalske družbe je še pametno pogledat poleg AirAsia? Firefly, Malaysia Airlines... Sem še na katero pozabila?

0     0

avocadovc

Gost

med brskarjenjem po skyscannerju je včasih tud pocen ponudbo od malindo air vn vrgel. nisem pa še letela z njimi tko da ti ne znam nč napisat. skyscanner price alert naštimat pa sam trofnt prvo najcenejšo k pride srečno na potovanju! pa btw, če boš rabila lonely planet malaysia, singapore & brunei zadnjo verzijo poklič/piš na 031893566, mam enga čist nerabljenga have fun

0     0

anci

Registriran uporabnik

Turist

Lonelya pa že mam. Hvala vseeno.

Če pa še karkoli priporočaš od znamenitosti, lokacij, prenočišč ipd. da je vredno (ali odsvetuje&scaron se priporočam za info (kar se tiče celinske Malezije in Singapurja, za Borneo verjetno ne bo časa)

0     0

avocadovc

Gost

na poti iz kuale lumpur do singapurja ti vsekakor priporočam, da narediš vsaj dvodnevni postanek v melaki, idealno čez vikend - staro mestno jedro pod unescovim seznamom se takrat prelevi v pravi kulinarični festival ulične hrane, super vibe! nekje sem slišala, da mestu pravijo azijske benetke, no nevem neomejeno število homestay-jev je v chinatownu, malo pobrskaš pa dobiš lahko ful pocen. če boš ostala na celini in želiš malo potrekat, mislim da je taman negara fajn izbira, pa cameron highlands absolutno (tanah rata je tista vasica, kjer najdejš največ prenočišč za backpackerski žep; sosednji brinchang ma malo pojačane cene, pa še dost bolj dolgočasen je od tanah rate). vzpon na gunung brinchang pa je dokaj zapomnljiv in zanimiv za moje pojme, meglice, mossy forest... mimogrede, na veliko lokacijah se da na divje kampirat, če je to zate. noben ti ne teži. penang mi je bil tudi po svoje zanimiv, georgetown s svojo ulično umetnostjo, streetfoodom (ja mal sm obsedena), pa še cel otok lahko iz georgetowna obdelaš v nekaj dnevih z javnim avtobusom, saj peljejo na dosti destinacij. na penangu se nahaja tudi najmanjši nacionalni park v državi, nama je bil tako všeč da sva šla tja dva dneva zapored. ker je dosti za hodit, pa oba glavna traila te pripeljeta do lepih plaž (več truda kot vložiš v hike, manj folka srečaš po poti in na končni destinaciji - na plaži). opice, monitor lizardi, drevesne mačke, ptiči... dosti živali lahko srečaš. splača se obiskat plažo pasir panjang, če prideš tja zjutraj ne srečaš žive duše do 12ih. če boš obiskala langkawi, se ti tam najbolj splača najet motor, ker otok nima javnega prevoza. midva sva sicer veliko preštopala, ker nisva imela s sabo voziške, in ugotovila da je malezija najbolj enostavna država za štop - nikoli nisva čakala več kot 5 minut da sva dobila rajd. ljudje so resnično prijazni in navdušeni nad (belimi) turisti. backpackerji na langkawiju večinoma spijo v pantai cenang, priporočam dar yasmine guesthouse zakon lokacija, najboljši owner, double bed s privat kopalnico in zajtrkom naju je prišel 8eu za oba, pa še žehto sva lahko zastonj oprala aja pa otok je duty free, tko da če rada kadiš pa piješ alkohol, je res the place to be mogoče se zato ljudje tok palijo na ta langkawi, sej nevem.

3     0

anci

Registriran uporabnik

Turist

no, po opisu sodeč tale lagkawi ni najbolj za mene. še doma se ne vozim skuterjem, kaj šele da bi se po aziji

očitno bom mogla še melako dodat, ker jo vsi hvalte.

0     0

Katja

Gost

V Taman Negari so poti dobro označene, ne potrebuješ vodiča. To niti ni prava džungla, kot bi hodil pri nas po gozdu, samo drugačna drevesa in rastje je. ;-) So pa poti označene po težavnosti - če se prav spomnim.

Zanimivo mesto je tudi Kuala Terengganu. Sva pristala tam popolnoma po naključju, pa nama je bilo ful všeč.

1     0

igor

Gost

oj, sem se vrnil pred mesecem dni in mi je bilo všeč - posebno Sarawak! Poceni v primerjavi z Evropo in Singpurjem. malo dražje kot Indonezija. Tu je nekaj mojih vtisov s poti, vključno z Brunejem: mimogrede - naprodaj knjiga LP

http://napotki.blogspot.si/

http://if-poti.blogspot.si/2017/01/singapore.html

0     0

anci

Registriran uporabnik

Turist

hej, na katerih straneh ste kaj iskal prenocisca za cameron highlands pa taman negara?

na bookingu, hostelworldu in expedii so sam draga al pa men ne uspe najdit. ne bi rada iskala na licu mesta, ampak bukirala en dan prej.

0     0

Katja

Gost

V Tanah Rati (Cameron Highlands) kar tam, sva bila konec julija in ni bilo pretirane gneče. Bila sva pa tule:

http://cameronhighlands.net/accomodations/hotel-heaven-hill/

1     0

Dejan T.

Registriran uporabnik

Zapečkar

Zivjo, ali bi lahko prosil za informacijo o prenociscu na Kecilu/Perhantian, za ugodno backpack lokacijo. Hvala

0     0

Dejan T.

Registriran uporabnik

Zapečkar

Zivjo, ali lahko malo poved kaj se je pogledalo na Borneu in kako v ladtni reziji, prav tako me pa zanima tudi za polotoski del. Hvala za odg.se odpravljamo druzinsko tja cez 10 dni.

0     0

calendula

Gost

Zdravo!

Mene pa zanima, tisti, ki ste že bili ste si prenočišča rezervirali vnaprej? Po Indoneziji in Sri Lanki sem si vedno prenocisca iskala kar sproti, me pa zanima kako je z Malezijo. 

Hvala za odgovor

0     0

edita

Gost

Morate kupiti na dom ali avto, ali za osebno rabo

Za realizacijo vaše različnih projektov, vse to brez sporazuma ali pomočjo banke.

Dovoljujem, da daje življenje v različnih projektih, ki jih imajo podporo. Gradijo svoje bogastvo zmanjšamo davke.

Lahko odgovoren medtem ko nahajati, bančni uslužbenec zastarala, zasebno, javno, CDD, CDI obrtnik ali drugi.

Prosim, kontaktirajte me za več informacij. E-pošta: ziliute88edita@gmail.com

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40