Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 11. 04. 2013 @17:15:12
Re: Selitev v UK - procedura za vstop na trg dela
nina
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

janny, v katero mesto se seliš?

Dodan: 12. 04. 2013 @21:51:37
gatsby
Gost

@Janny, ne zaenkrat, posli kontakt maila, why not

@Ptic, ne vidim degradacije, income tax je relativno manjski v uk kot v slo. 

Dodan: 12. 04. 2013 @23:38:36
Gatsby
Gost

@Ptic, omenil bi sledece. V UK se ne selim toliko zaradi standarda kot zaradi inferiorne slo mentalitete. Po mojem mnenju, se Slovenija ne bo gospodarsko pobrala vsaj 5 let. Been there, done that, lahko verjames.

Vsak mlad clovek ki danes starta kariero v Slo, se bo nafukal za 5k letno minimalno.To je 25k v 5. letih. Da ne omenim highst income tax in EU!

Jaz osebno vsem mladim predlagam da spokajo cimprej. Slovenija je lepa, res lepa, ni pa vredna tlačanstva ce drugje plačajo konkretno več.

Dodan: 13. 04. 2013 @01:08:56
Ana
Gost

Bravo.

Dodan: 13. 04. 2013 @07:11:07
sandi
Gost

Se strinjam. Jz spokam junija. Destinacija: West Middlans.

Pa še dodatek h Gatsbyjevemu komentarju: če se bomo pobral v 5 letih, bomo lahko še zelo srečni. Osebno mislim, da je 10-15 let bolj realna ocena. Ne samo namreč, da gre vse v tri malore, še tisto, kar bi se dalo čez noč uredit (npr. plačilna disciplina, nezakonito dopolnilno zavarovanje ipd.), se noče, ker imajo elite od tega korist. Reforme pri nas so pa itak joke. Čez nekaj mesecev, ko bo začelo 15% javnih uslužbencev počasi leteti na cesto, se bo veselica šele dobr začela. Čez 5 let bo na minimalcu tako že 80% folka (s tem, da bo čez 5 let kupna moč minimalca še za vsaj 20% nižja, kot je danes).

Dodan: 14. 04. 2013 @18:28:13
janny
Gost
Hey Gatsby moj mail lanajana13@gmail.com pa me kontaktiraj, da se zmeniva naprej..
Dodan: 16. 04. 2013 @01:37:45
edo
Gost

A ma kdo kake izkušnje z iskanjem dela v smislu, je boljše iskati v večjih mestih, kjer je večja ponudba, a tudi večja konkurenca, ali v manjših mestih, kjer je sicer manj jobov na splošno, ampak tudi ni toliko emigrantov, ki bi konkurirali. Moje izkušnje iz Avstralije so namreč take, da je bilo dejansko bolje iskati job v bolj odrezanih krajih (pa ne ravno vaseh), saj ni bilo toliko navala emigrantov, še manj pa backpackerjev. Ma kdo podobne izkušnje z UK?

Dodan: 16. 04. 2013 @22:34:39
sara
Gost

Pa sej vidiš, da ti tu ne bo nihče pomagal. Pojdi na kak EURES in išči. Pa tud prek googla marsikej najdeš oziroma tujih forumih. Se bojijo, da jim boš konkurenca - tipični slovenčki. Sicer pa tud pregled raznih angleških job searcherjev (npr. indeed) ponuja ilustracijo o situaciji. Na te potuhnjenece pa raje pozabi.

Dodan: 17. 04. 2013 @22:26:50
Ana
Gost

edo, a si bil na študentski vizi?

Dodan: 17. 04. 2013 @23:25:55
edo
Gost

V AUS ja. V UK pa ne grem na študentsko - to je za mano.

Dodan: 19. 04. 2013 @12:57:14
Ana
Gost

Edo, ja, ja, itak, štekam da v UK ne. Koliko dolgo si pa bil na štud.vizi v AUS in kako je bilo? S kolikimi prihranki je zneslo?

Hvala že vnaprej za info.

Dodan: 20. 04. 2013 @13:31:56
Edo
Gost

Ana, če te mika dol, je ful odvisno, kaj želiš, kam, kaj bi delala, kaj študirala itd. Cena študijev (in mest) zelo variira, čas, ki ti preostane izven študija tudi in še in še, zato ti taki odgovori ne bodo kaj dosti koristili. Ti raj povej, kaj se tebi po glavi plete, pa ti bomo lažje pomagali oziroma razjasnil določene zadeve ali pa te preusmerili na boljšo "pot".

Dodan: 20. 04. 2013 @20:52:08
blanka
Gost

A niso pred kakima dvema letoma v Londonu mladi razbijal po mestu, ker ni bilo služb? A potem zdej stvari štimajo?

Dodan: 21. 04. 2013 @20:45:35
Ana
Gost

Edo, o vizah , migraciji in študiju dol ter delu na štud.vizo sem se že vse pozanimala. Zelo veliko prebrala.. Zanima me v katerem koncu si ti bil, stroški, kateri faks. Hvala. Da malo dobim feedback osebe, ki je nq tak način doživela že tovrstno izkušnjo...

Dodan: 22. 04. 2013 @11:11:05
oj
Gost

Edo, v Londonu je velika konkurenca in rabiš čas, da se da kaj dobiti. Moraš vztrajati. Imaš pa na izbiro tudi ostala velika mesta: Newcastle, Liverpool, Manchester, Bristol... Probaj z Britbound...

Drugače pa ja,  "mladi", ki so protestirali so bili večinoma lenobe, iz priseljenskih družin, ki so poznale samo socialne dodatke... razlog za jezo pa je bila, da so dobil po njihovem mnenju premalo denarja od države... jah, delo pa se da najti, sam, če si len, pač ne... Sam razlog je bil tudi ta, da so mladi bili tako vzgojeni, da ne delaj in ti država da.

Dodan: 22. 04. 2013 @11:14:06
stane
Gost

Liverpool odsvetujem, ker ima največjo brezposelnost v UK. Okoli 11%.

Dodan: 22. 04. 2013 @11:26:07
stane
Gost

Kr zanimiva tale zadeva BritBound.co.uk, sam jobov pa ravno ni ne vem kolk. Vseeno hvala za info.

Dodan: 22. 04. 2013 @13:34:22
Ptic
Gost

Oj kaj je to BritBOund? Ali je to bolj varianta za bekpekere?

Dodan: 22. 04. 2013 @15:07:02
Ana
Gost

Kaj pa Brighton, UK? Kako je tam?

Dodan: 23. 04. 2013 @10:00:48
oj
Gost

Britbound je menda pomoč za hitrejši dostop na trg dela. Sicer ni za ravno za iskanje joba, pride pa prav, saj imajo tudi Job Starter Package. No, ne vem kako je to uporabno, ker še ni nihče napisal ali je to uporabil. Ponujajo tudi na Sta, sam je bolje, da jih kontaktiraš na njihovi strani. V glavnem, ko se selim v Uk, bom to poskusila in bom videla, če mi bo kaj lažje.

Dodan: 23. 04. 2013 @11:46:41
woo
Gost

kdaj se pa seliš gor? jz se sredi junija

Dodan: 24. 04. 2013 @00:27:12
oj
Gost

Jaz pa jeseni, septembra

Dodan: 08. 05. 2013 @15:53:38
May_Poppy
Gost

Hej

Pa sem končno našla večino informacij, ki sem jih iskala. Te zaplete kaj pride prvo kura ali jajce oz. stanovanje ali bančni računi in vse prijave in odjave itd. Tako da hvala vsem za vse uporabne informacije.

Tudi jaz se selim v London - in sicer štartam od tukaj 4.6. 

Kdaj greš ti Woo? lepoo bi se bilo s kom dogovoriti, da se lahko pokliče za kakšno kavico ali pa da gremo skupaj na job hunting .

Stanovanje sem si uredila - no - vsaj za prvi mesec...potem bom pa videla za naprej. Odvisno od tega kje bo služba. Odločila sem se, da bom vzela Britbound Essentialz paket, vendar ga dejansko začneš koristiti šele ko prdeš v UK, razen UK sim kartice in Oyster card s prednaloženimi 10 funti na vsaki. Meni se ne zdi slab deal, če se pa splača pa "o tom po tom" .

Bi pa prosila, če mi lahko malo poveste o zdravstvenem zavarovanju. Evropsko kartico bom imela s sabo - kaj pa je z dodatnim zavarovanjem? Ga tukaj odjavim al ne in kako ga uredim v Angliji?

Če je kdo, ki gre oz. ki je že v londonu zainteresiran za nova poznanstva se javite, da se kontaktiramo. Jaz bom namreč flying solo..tako da ne bi bilo slabo imeta vsaj enega znanca tam.

Dodan: 08. 05. 2013 @16:49:07
Ptic
Gost

To ni problem obstaja stran na fejsbuku Slovenci v Londonu tam bos nasla vec kot dovolj sonarodnjakov ....

Dodan: 08. 05. 2013 @17:58:02
Lee
Gost

Vzajemna glede odjave dodatnega zdravstvenega zavarovanja precej komplicira (za ostale zavarovalnice ne vem). Jaz sem najprej odjavila obvezno zdravstveno zavarovanje (dala vlogo na Prijavno odjavno sluzbo) in potem papirje poslala na Vzajemno, pa je teta se vedno morila v tri dni. Zelela je obrazec ki se mu rece Izpis iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja, kar je popolnoma brezveze (to pomeni da tudi ce nimas osnovnega zavarovanja v Sloveniji ti dodatno se naprej tece al kaj, kaki idioti, ni cudno da je vse v k....). Na koncu jo je poklicala se visja referentka iz zavoda za obvezno zdravstveno zavarovanje v Ljubljani in od takrat so stvari urejene. Skratka komplicirano. Tule pa preprosto stopis do zdravnika NHS in imas vse zastonj. Ce zelis privatnega zdravnika, zobozdravnika ali ginekologa pa so storitve seveda placljive, kar je popolnoma logicno. Skratka, nobenega kompliciranja.

Dodan: 09. 05. 2013 @13:01:34
May_Poppy
Gost

Hvala Ptic in Lee.

Mah...za zdaj bom še po moje pustila zavarovanje teči. Nikoli ne veš kaj bo gor. Mogoče se premislim in vrnem domov (ne verjamem, ampak nikoli ne ve&scaron...naj še stoji tole nekaj časa. Tud odjavo bom naredila samo začasno, ostalo bom pa urejala ko dobim službo.

Poln kufer mam že te papirologije..

Hvala za odgovore  

Lp

Dodan: 13. 05. 2013 @08:53:40
Dolour
Registriran uporabnik

Pozdravljeni vsi skupaj!!

Tudi jaz imam eno vprašanje. Upam da mi lahko kdo pomaga s tem vprašanjem. Tudi midva s punco nekoliko razmišljava z odhodom v UK. Ne še ravno v čisto v bližnji prihodnosti, ampak upam da čim prej

No da preidem do vprašanja. Punca je zobozdravnica in naju zanima če kdo ve kako je z nostrifikacijami, oziroma če ima kdo kakšne informacije, kako je z delom zdravnikov v UK, če niso študirali v UK.

Hvala za odgovor že v naprej!!

Dodan: 15. 05. 2013 @13:26:17
oj
Gost

May_Poppy: sporoči, kako ti je kaj koristil Britbound in če je bilo kaj hitreje glede admin. zadev oz glede NIN. Sicer grem šele sept., pa drug del Anglije ne London. Samo, da še pridem nazaj v Slo in da uredim papirje.

Dodan: 15. 05. 2013 @21:34:46
FP
Gost
« prejšnja 1 2 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
lina, piši na dancobananco@gmail.com. Lp
Sem napisala, da je bil
60 000je privarčeval s skromnostjo.
Bi šla kakšna v Grčijo
Kje se da kupiti karto
Nika, vse pohvale in super.
Ni mednarodna linija, ampak notranji
Če je mednarodna linija, potem
moj email: zigante.daniel@gmail.com
oj. razmisljam o potovanju v
Živjo, ravno se ubadam z nakupom
Konzulat, kjer lahko vprašaš glede
Bi šel kdo 12. 8.
in , ti prevajaš iz
če se hočeš obremenjevati s
No za primerjavo, pa je
Hej hej. Ima kdo plan
Stipt EA ponovno pošilja ljudi
Ok, sem že izvedela. Letalska karta
Sam brez izkusenj potovanj po
Kako poteka rezervacija letalske karte?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

02.04.2011 - 31.12.2015
14.05.2011 - 24.02.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
18.06.2011 - 01.03.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™