Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 18. 08. 2012 @12:09:44
kam s prihranki? - tu ni več varno
z.d.
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

Pozdravljeni!

Torej že ime teme pove, na kaj merim. Tu imam nekaj malega prihrankov, vendar tej naši državici ne zaupam niti kančka več, zato bi rad vsaj to, kar imam, dal nekam drugam. Imam občutek, da bo jesen zelo pestra za našo državo in saj vemo kakšna je - če bo le prilika, nam bodo pobrali še tisto, kar smo si sami zaslužili in našparali.

Ali ve kdo za kako banko ali hranilnico kje v tujini, ki velja za dobro stoječo? (sicer so časi težki za vse finančne institucije, pa vseeno, verjetno so kje kake banke, ki veljajo za bolj varne, večje, sistemske?).  Najbolj me zanima Avstrija že zaradi bližine. Poimensko poznam nekaj nemških in avstrijskih bank, a to je tudi vse, ne vem pa, ali so varne ali ne. Kak predlog? Je že kdo od vas kam drugam (v tujino) nesel denar? Hvala vsem za predloge in mnenja že vnaprej

Dodan: 18. 08. 2012 @12:43:56
Re: kam s prihranki? - tu ni več varno
Tadej
Gost

tudi v slovenijo komot daš...sam glej da država ni lastnik. to je npr. unicredit, ki ni dajal kreditov na lepe oke in je verjetno najbolje stoječa banka v sloveniji.

Dodan: 18. 08. 2012 @12:57:14
prihranki
Gost

S prihranki kupi zlato ali srebro ker ko vojna te nebo nobena banka več rešila tvoji bankovci pa nebojo imeli več nobene vrednosti...Ali pa pejt delat posle v črno goro ali pa italijo...Sam rabis veliko gotovine.

Dodan: 18. 08. 2012 @13:22:33
z.d.
Gost

Ja to je res, da u nekaterih naših bankah država ni lastnik, ampak a ti še zaupaš tej državi, da ne bo posegala v to? Jaz ji ne več, kajti to kar dela sedaj, je kriminal - do vseh nas. Bi pa rad nekako obdržal prihranke v denarju, torej v EURIH ali pa tudi kaka druga valuta pride tudi v poštev. Še zmer me najbolj vleče v Avstrijo, sam ko ne poznam situacije tam in tudi bank ne.

Dodan: 18. 08. 2012 @13:28:46
Tadej
Registriran uporabnik

misliš da si bodo upali posegat v banko, kateri je lastnik tujec...? pomoje ne.

in pa, če ne zaupaš evru, zakaj rineš u avstrijo?!

Dodan: 18. 08. 2012 @14:18:27
Mojca
Registriran uporabnik

Js mam znanko v Berlinu pa jo lahk vprašam, kaka je situacija pr njih. Samo morš povedat.

Dodan: 18. 08. 2012 @14:20:11
z.d.
Gost

nene, saj evri lahko ostanejo, sem tudi napisal da lahko so evri ali pa kaka druga valuta. Jaz ne da ne zaupam evru, kajti mislim da kar tako ne bo propadel. Gre bolj za to, da ne zaupam državi. Avstrija pa zaradi bližine.

Dodan: 18. 08. 2012 @14:27:21
wheredoyougo
Gost

Švica bo še najboljša izbira...

Dodan: 18. 08. 2012 @14:27:43
z.d.
Gost

Ja Mojca, bom vesel če boš lahko povprašala. Tudi Nemčija mislim da ne bi bila tako slaba izbira

Dodan: 18. 08. 2012 @15:53:36
prihranki
Gost

O kakih vsotah prihrankov se sploh vi menite tukaj?Če nimaš pol miljona nesi v kbm...itak država jamči za izplačilo če banka potone...če boš uleto v švico s par tisočaki se ti bojo smejali...

Dodan: 18. 08. 2012 @17:21:14
s
Gost

pa tudi ko boš bolan pejdi v bolnico v tujino, zakaj bi tu hodil, pa nemško vodo si kupi pa jo pij...

Dodan: 18. 08. 2012 @22:43:20
Ćizma
Gost

meni daj te tvoje prihranke

Dodan: 19. 08. 2012 @09:33:59
Prihranek
Gost

Najbolj stabilna&varna oblika varčevanja  ti je varčevanje v zlatu, srebru, oz. v katerih drugih plemenitih kovinah. - V kolikor poznaš zgodovino, veš o čem govorim, kajti imam občutek, da se zgodovina ponavalja (recesija - velika brezposelnost - revščina - nemiri - vojna (upam, da do vojne vseeno ne pride!)).

Drugače pa sam nebi puščal gotovine v everski valuti, ki bo slej kot prej razpadla, oz. že nekaj časa izgublja svojo vrednost. - Na tvojem mestu bi menjal denar v plemenite kovine (srebro, zlato - to je predvsem zelo varna naložba, in v primeru sesutja valut ti lahko služi kot dobro plačilno sredstvo!). - Ampak pazi, kakšno zlato, oz. srebro kupuješ (prebrskaj po spletu na kaj moraš biti pozoren pri prodajalcih!).

Nasplošno gledano bi se sam odločil za menjavo evrskih prihrankov v švicarski frank&norveško krono (Švica je nevtralna&ima stabilno valuto, pravtako tudi Norveška; obe državi sta gospodarsko gledano stabilni), oz. bi svoje prihranke razpršil: švicarski frank, norveška krona, zlato, srebro.

Lp.

Dodan: 19. 08. 2012 @11:18:49
qwe
Gost

kje se norveška krona kupi?

Dodan: 19. 08. 2012 @11:33:42
kak
Gost

kako pa prideš do kakšnih prihrankov? jaz še za kruh in sol nimam.

Dodan: 19. 08. 2012 @11:59:19
banka
Gost

Do 100.000€ na banki je garantiranih in jih dobiš tudi če se vse banke spufajo, tako da se ne preveč obremenjevat, če imaš pa več denarja potem ti pa težko pomagam.

Dodan: 19. 08. 2012 @12:31:19
bankir
Gost
Glasov: -1

Samo zate qwe, ki imaš očitno internet samo za branje forumov, pošiljanje mail sporočil, facebook, ter za prenos filmov, glasbe! - NORVEŠKO KRONO LAHKO KUPIŠ V VSAKI BOLJE ZALOŽENI MESNICI V SLOVENIJI

V kolikor ti še kaj ni povsem jasno - brskaj brezplačno po spletu, oz. si plačaj finančenag svetovalca! - Nemorem verjeti, kako je nekateri folk dobesedno zabit! - Vse kar potrebuješ imaš dostopno na spletu!!! - Samo internet moraš znati uporabljati&razmišljati s svojo glavo!!!

Dodan: 19. 08. 2012 @18:19:51
qwe
Gost

facebooka nimam,pa glasbe ne prenašam...eni smo pač omejeni in vprašamo,ja na moji banki kron nimajo, sem že spraševal...

Dodan: 20. 08. 2012 @00:22:41
relja
Gost

Tale bankir je pa res pravi debil. Facebook, internet? Ha, ha! Ja to je vse v rokah pofukanih Židov, ki vlečejo zadnje novce iz ovc. Ko bo enkrat folk dojel za kaj gre, bo Hiki pravi vajenec v primerjavi z njimi. Kam denar? Ker gre pri tem primeru morda za največ par tisoč evrov, svetujem absolutno vlaganje vase! In še enkrat vase!

Dodan: 20. 08. 2012 @01:24:25
vseznalec
Gost
Glasov: -1
Debilen folk z debilnimi odgovori. Samo še posvetni Mihec se more oglasit, pa kej pametnga povedat, da bomo kompletni...
Dodan: 20. 08. 2012 @08:17:57
Alex
Registriran uporabnik
Glasov: 1

Če govorimo o nekaj tisoč ali nekaj deset tisoč evrih, potem zadeva ni problematična. Vezana vloga na banki bo kar v redu, država garantira do 100.000 EUR. Če je strah pred propadom države, lahko to narediš v Avstriji, če pa te je strah evra, pa naredi to v CHF. Kakšnih posebnih obresti ne bo, a se mi zdi, da iščeš bolj varnost kot donos (višji donosi bi zahtevali višje zneske, več poguma in več znanja).

Vlaganje v zlato ob teh cenah zlata se morda še lahko splača, lahko pa tudi ne. Ob nekaj tisoč evrih so tudi transakcijski stroški visoki. Posredniki pač vsakič vzamejo nekaj odstotkov, sploh pri majhnih lotih. Možnost višjih donosov in višjih izgub. Kdor trdi drugače, ima očitno kristalno kroglo.

Tudi vlaganje vase, kot je nekdo omenil, je smiselno. Izobrazba ni kar tako, sploh če veš, kaj delaš in kaj hočeš.

Kar se tiče židov, ki naj bi bili krivi za vse, sem mislil, da smo to zaključili leta 1945, a očitno eni še vedno potrebujejo zunanje sovražnike, da njihov svet in lastna beda dobi smisel.

Resen razmislek o investiranju se začne pri vsaj nekaj sto tisoč evrih.

Dodan: 20. 08. 2012 @11:17:41
ja
Gost

jaz tudi nimam niti evra. že več kot leto si sposojam za hrano in najosnovnejše potrebe. delam. nisem brezposelna. me zanima kje prišparat , če nimaš nič. in , kav vložit, če nimaš nič.

Dodan: 24. 08. 2012 @01:04:50
lado
Gost

Jaz sem imel tud stalno borbo sam s seboj kaj naredit. Al vložit tožbo za ločitev, al vložit kumarice.

Dodan: 24. 08. 2012 @01:11:17
VelikDnarja
Gost

Razdeli prihranke med tiste ki jih res nujno rabijo...Hvaležne obraze ljudi nebos nikoli pozabil...obdan bos z pozitivno energijo in nebos se rabil sekirati kam z denarjem...Najboljse stvari v zivljenju so itak zastonj...Life is good  

Dodan: 24. 08. 2012 @01:16:58
mark
Gost

Ja ,če si v taki stiski ti morda lahko kako pomagam. markskark@gmail.com

Dodan: 24. 08. 2012 @09:31:05
Blaz
Gost

Dandanes je tezko privarčevati kar se tiče bank i dajati v sklade za slovenska podjetja, ki se težko prebijajo na vrh. Obresti so majhne ter riziki so veliki.

Vendar za vse se najde rešitev!

Za več informacij me lahko kontaktirate na mail: ojstrez.blaz@gmail.com

kjer vam lahko vse razlozim.

Lp

Dodan: 28. 08. 2012 @00:19:26
Trr
Gost

Lahko ti posljem moj trr. Dalec najbolj varna nalozba :€

Dodan: 28. 08. 2012 @11:52:49
tisa
Gost

Ja ja razpršiš dnar,če ga maš tok.

Dodan: 04. 09. 2012 @15:58:40
investicija
Gost

Naše poslanstvo je zagotoviti zadovoljstvo našim strankam s široko ponudbo ustreznih finančnih produktov, ki so prilagojeni individualnim potrebam. Na prvo mesto postavljamo finančno varnost stranke, donos pa je na drugem mestu.
Kontaktirate nas lahko preko spletne strani http://www.investicija.net

« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Hej a je mogoče kdo
Ce koga zanima, sem nasel
Jaz sem preizkusila cel kup
aha, super da vem. hvala
Sara hvala! Hmmm...jah, če je
omejitve teze prtljage na letalih
mene zanima,,, kam ti lahka
Hej je mogoče kdo zainteresiran-
čevapčiči s skuto v palačinki
Kdo sploh še uporablja te
100%, mi skoraj vse tam
Priporočam ogled filma The Passage.
ALI IMA KDO IZKUŠNJE S
Konec junija se skupaj z
Iščem sopotnika/sopotnico na potovanju v
za kolk časa pa, kok
Zdravo,   dne 27.4 grem v Munich,
sma iskušena fasader,pleskara in zraven
Sicer sem že zgoraj zalepila
nimam pojma, ampak tam ne
Kako do ISIC izkaznice?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

09.04.2011 - 09.04.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
11.04.2013 - 29.05.2014
18.06.2011 - 01.03.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
02.04.2013 - 11.05.2014
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™