Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 12. 12. 2009 @11:50:11
Indonezija ali Malezija
Avion
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

Pozdravljeni,

Ker so zunaj tako mrzli dnevi, sva s punco razmišljala, kam bi poleti odpotovala. Že nekaj časa se odločava, da bi šla v Indonezijo ali pa Malezijo. Kaj od tega dvojega nama priporočate? Morda Filipini? Ali je poletje sploh ustrezen čas, kar se klime tiče? Lahko tudi kaj drugega na tistem področju. Namen mava it pa za tri tedne, žal več ne gre.

Že vnaprej hvala za odgovore.

Dodan: 12. 12. 2009 @12:02:46
Re: Indonezija ali Malezija
t
Gost

Kaj vaju zanima? Kakšen je namen vajinega potovanja? Počivati, športati,....??? Filipini in Indoneziji imajo veliko otokov, na vsakemu se najde nekaj, vendar moraš specificirat ideje,želje, ... pa bomarsikdo lažje svetoval. Glede časa odhoda(vreme), spet odvisno na kater del greš...ampak načeloma par ur dežja, za popoldanski počitek =D...

Dodan: 12. 12. 2009 @12:07:36
janja
Gost
Hej ;) poleti sm bla v indoneziji (java, sumatra, lombok, bali) pa je biu samo en dan dež tko d glede podnebja je tm super :)
Dodan: 12. 12. 2009 @13:04:30
Gost
V Indo je poleti sušna doba. In glavna turistična sezona.
Dodan: 12. 12. 2009 @14:45:42
mika
Gost

poleti je pravi čas tako za indonezijo kot za malezijo. na filipinih je pa deževna doba, če se ne motim.

v maleziji sem bla letos in je bla vsak dan krajša ploha, kar pomeni, da se ulije in je potem spet lepo. vreme je tud od sreče odvisno. malezija je prekrasna, ponuja veliko možnosti tako za trekinge, kot za izležavanje na čudovitih otočkih, snorkljanje in potapljanje. trije tedni so čisto dovolj za polotoški del malezije; če bi hotla še na borneo, bi rabla bit tam vsaj 2 tedna (moje mnenje). je čista in lepo urejena država. ni tako turistično oblegana kot tajska na primer. je sicer malce dražja od indonezije, a ne vem, kakšne so razlike, ker v indo. nisem bla. mene je zelo pozitivno presenetila.

Dodan: 12. 12. 2009 @15:55:27
Avion
Gost
Pozabim sem omeniti da naju veseli potapljanje kot tudi trekingi in narava. Lp
Dodan: 12. 12. 2009 @16:26:07
Gost
Za potapljanje je Indonezija špica! Recimo Komodo National Park bi naj bil ena najboljših potapljaških destinacij na svetu. In tega je še pa še.
Dodan: 12. 12. 2009 @18:59:00
Nina
Gost
Js bi sla na tvojem mestu takrat ko je tu zima...bila tam takrat in je bil dez v vseh teh mesecih samo parkat...govorim o Indo in Maleziji. Pac odvisno kok sec ti je zima :)
Dodan: 13. 12. 2009 @19:00:30
mm
Gost
mi smo bili letos poleti v juliju v Indo. In bilo je super. S sabo sva vzela najino 9 letno hči in 12 letnega sina. singapur - bali, potem s trajektom na Lombok, pa s taksijem in ladjico na Gili Meno, potem pa v Kuto na Lomboku, ki je resnično fenomenalna s svojimi valovi, s prekrasnimi peščenimi, a popolnoma praznimi plažami, potem pa z avionom do Surabaye na Javi. Mimo Mt. Broma do Jojakarte in od tam z avionom nazaj v Singapur. Karte za nizkocenovce so zelo poceni cca. 30 - 50 eur (npr. singapur-bali), avto s šoferjem je dnevni najem 30-50 dolarjev (najceneje na Baliju). Sicer pa sta julij in avgust tako v Maleziji kot Indoneziji špica sezone, takrat so počitnice v Evropi in zimske počitnice v Avstraliji. Če vama je vseeno, kdaj gresta na pot, je bolje izbrati junij ali september, ker sta bistveno cenejša. že avio karte iz evrope so min. 200 eur cenejše. junija letos je bila povr. karta minhen-singapur 450 eur s turkish.
Dodan: 18. 12. 2009 @05:44:49
Maja
Gost
Ima kdo še kake predloge kaj se splača vidit v Indoneziji?
Dodan: 18. 12. 2009 @12:50:22
Gost
Predlogov je vsaj toliko kot je otokov in otočkov v Indo (tam ene 17000) :) Bodi malo bolj natančna, kaj te zanima, koliko izkušenj s potovanji imaš, kje vse si že bila, koliko časa bi imela na voljo...
Dodan: 26. 12. 2009 @18:44:12
-
Gost
kaksno je vreme februarja v indoneziji?
Dodan: 27. 12. 2009 @13:15:23
Janez
Gost

Maja, saj ne vem kaj naj rečem...

Sprašuje, kaj se splača ogledat na območlju, ki je za skoraj 2krat veljo od Evrope...

Dekle zlato, pa nebi mogoče omenla kaj te zanima? Kaj bi rada vidla, doživela spoznala?

jej, jej...na tem foromu pa res najdeš take popotnike, da te srat pritisne....

Dodan: 11. 05. 2010 @19:00:33
tst
Gost

Z dekletom sva imela v planu it julija/avgusta v Malezijo (Malezijski polotok in mogoče skok na Borneo), vendar vse kaže, da ne bo kakšnih ugodnih kart. Tako, da imam sedaj dve vprašanji, če bo znal kdo odgovorit:

1) Ali je smiselno it v Malezijo septembra? Sodeč po grafih padavin so tako Singapur, KL in Penang zelo mokri.

2) Ali je za prvi skok v Azijo Indonezija (Java, Bali, Lombok) primerna? Prepotoval sem lep del Evrope, vendar si ne znam predstavljati ali sem pripravljen na Indonezijo. Prenočišča ni moč rezervirat, Jakarta zgleda skrajno neprijazno mesto. Bolj ko berem o bloge večji občutek imam, da te poskušajo čisto na vsakem koraku okoli prinest. Bali in Lombok me niti ne skrbita, bolj Java.

Dodan: 12. 05. 2010 @09:45:40
Tommy
Gost

Pozdravljeni!

Tudi mene zanima, kako je z vremenom v Maleziji konec septembra in v začetku oktobra? Bral sem, da se takrat v določenih delih začnejo monsuni.  

Dodan: 15. 05. 2010 @09:11:15
malaysia
Gost

jaz sem bla v maleziji septembra in lahko povem, da je to obdobje zelo primerno za potovanja. kot prvo, turistov ni bilo preveč, prenočišče si komot dobil povsod. kar se pa vremena tiče: malezija ima že zaradi svoje lege na splošno dosti padavin. padalo je skoraj vsak dan, ampak to je tako, da se ulije za 1-2 uri in potem spet naprej nažiga sonce malo je tudi odvisno, na kakšno vreme naletiš. sej na tajsko tud hodijo poleti, pa je vseeno deževno obdobje, ampak eni imajo tako izkušnjo, da pada vsak dan, drugi pa sploh ne vidijo dežja. jst malezijo septembra definitivno priporočam. mraz ne bo, edino malo opralo vas bo vsake toliko. je pa zato zelo zeleno

se mi pa malezija tudi zdi bolj primerna destinacija kot 1. azijska država. indonezija je bolj "divja". odvisno seveda od popotnika, kako se zna prilagodit in od tega, katere kraje obišče. malezija je zlo prijazna do popotnika, se mi zdi, da te domačini ne probajo "nategnit" za vsako stvar, ni tako oblegana s strani turistov, je pa tudi dražja od indonezije.

Dodan: 15. 05. 2010 @09:44:07
ivag
Registriran uporabnik

malezija je moja azijska država št. 1, sem popolnoma zaljubljena v ta del sveta zakaj, si lahko detajlno prebereš na mojem blogu www.mytb.org/ivag. tam sem bila februarja, marca in oktobra in res je, da oktobra več dežuje kot marca. na vzhodni strani zato otoški turizem ne živi ravno na ful ... ampak kar se tiče pa celine ali pa penanga (ki je itak moj naj naj naj kraj na svetu), pa ni neke bistvene razlike. kot so že opisali moji predhodniki, pač ja, dežuje, ampak je še vedno vroče in se ni za vznemirjat. in ja, malezija združuje marsikaj, kar imajo turistični velikani, na manjši površini, torej in džunglo in rajske plaže, zagotovo ni toliko turistov (strah pred islamom pač dela svoje), ni nategancij, ljudje so iskreno prijazni ... samo dajte si priložnost in se prepustite toku domačinov. priporočam couchsurfing, ker folk je res neverjeten!

Dodan: 15. 05. 2010 @19:01:50
tine
Gost

@ivag

Res super stvar tale tvoj potopis.

Edino, tole glede vremena me še vedno mede - npr. Penang naj bi imel septembra 400mm padavin. In to praviš, da ni kakšna ovira pri potovanju oz. ne velik večja od tistih 200mm, ki jih da julij?

Ali ima smisel se izogibat ramadanu v Maleziji in potovati ko vse skupaj mine, glede na to, da mi hrana predstavlja velik del izkušnje ko potujem?

Dodan: 16. 05. 2010 @09:13:31
ivag
Registriran uporabnik

živjo! jah, mene dež ni motil, predvsem zato , ker sem visela s svojimi lokalnimi prijatelji in smo se imeli super ne glede na vreme uni nalivi so tut ena zanimiva izkušnja ... je pa res težje se it npr. kopat ali pa hodit, če dežuje. samo sej ne ščije cel dan ...

ramadan pa: ja, to zna bit mal zoprn, ker malezija je definitivno za it tudi (če ne celo predvsem, hahaha) zaradi hrane. tko da oktober je bil men idealen, ker je bla hari raya aidlfitri oz. mesec žretja , kar pomen, da je blo hrane povsod ... vsi muslimani so vabil k seb dam na pojedine ... ni da ni. pa še mooncake festival je bil pa 9 god emperor (taoisti) pa indijsko novo leto, tko da sm se kr prostovoljno zredila za par kil ampak tko je, tut če musliči štrajkajo, maš še vedno kitajce in indijce, ki nimajo abstinence

Dodan: 16. 05. 2010 @13:39:59
malaysia
Gost

problem glede ramadana je edino v pretežno muslimanskih mestih, tam so res do večera zaprte restavracije. lahko pa greš v trgovino in si v hostlu nardiš sendvič po večjih mestih pa so povsod kitajske in indijske četrti, kjer vedno dobiš hrano, kljub ramadanu. jst sem tud muslimanke vidla jest v šoping centrih, tko da očitno se ne držijo povsod tako strogo tega in nekateri jejo tudi čez dan. je pa ramadan posebna izkušnja zato, ker zvečer vse oživi, tržnice so nabito polne, ponujajo ogromno različne hrane, sploh njihove sladice so megaaastične. najboljš je planirat tako, da si ob koncu ramadana dol.

Dodan: 16. 05. 2010 @13:42:20
karmi
Registriran uporabnik

Pozdravljeni!sem še začetnica na tej strani,zato se še ne znajdem najbolje..v glavnem s fantom greva avgusta (prvič) za 16 dni na Bali,Lombok in Gillije,Rada bi šla v glavnem v svoji režiji,a me malo stiska..kolk sem do zdaj vidla je 14 dni zelo malo časa,ampak, nama več ne znese,..Iz vaših priporočil sem razbrala,da je pa fajn videt še te otočke okoli Balija,zato sem iz prvotnega načrta,7 dni raziskovanja,7 dni poležavanja,nardila malo bolj aktivne počitnice..2 dni sva nameravala namenit Javi,pa pol ene 5 Lomboku,in ostalo Baliju,zdaj imam vprašanje o vaših izkušnjah z nastanitvijo,recimo na Lomboku,na Baliju bova najverjetneje rezervirala neko poceni varianto,kar prek agencije..kolk gledam je res težko karkoli prostega najt,če nisi agencija,ne bi pa rada dajala premoženja za spanje,če bova več al manj nekje zunaj popotovala,.kaj nama priporočate,kaj se splača,it kr tja in tam iskat,?in seveda,a lahko še kak nasvet o celotni zadevi,kaj se splača videt na teh destinacijah v tem kratkem času...to bo to!hvala za vsak nasvet in priporočilo!Pozdravček!

Dodan: 19. 05. 2010 @22:56:33
Aisha
Gost

Hej,

tole sicer ni ravno odgovor na tvoje vprašanje :/, ampak če koga zanima, poteka nagradna igra Activiraj se in osvoji 14-dnevno potovanje po Indoneziji. Več informacij lahko najdete na spletni strani Activije.

Dodan: 23. 05. 2010 @21:42:14
Simon
Gost

Zdravo,

midva sva lani sla to isto turo...zacela sva zgoraj na Javi in sla v 3 tednih potem na Bromo, in direkt cez Bali z busom na Gilije, vse v lastni reziji, mimo agencije...brez tezav...brez odiranja... glej samo Lonely'ja za okvirne cene. Na Gilijih je zakon. Nisva imela rezervacije. Edino kaj sva naredila po predhodnem nasvetu, da sva na Gilije prisla takoj zjutraj okrog 10-11h in sla pes okrog od hostla do hostla in nasla super ugodno hisico.

Lahko pa probas kaj vnaprej rezervirat ce najdes kaj na netu. Drugace pa Bali sploh ni problem najti prenocisca.

Uzivajta v brezskrbnosti Balija...aja pa avto na Baliju je zakon. Midva sva za 4 dni rentala in videla cel otok. Promet ni tako kaoticen kot sprva zgleda...

LP, Simon

Dodan: 23. 05. 2010 @21:45:50
Simon
Gost

Aja pa jaz bi na vajinem mestu spustil Javo, ker je prevelika in tratis cas za prevoze. Raje nov dopust samo za Javo, ker ima tudi kaj za ponudit. Ampak ne skupaj z Balijem, Lombokom in Gilijem...prevec natlaceno bo in premalo uzivancije. Midva bi jo spustila ce bi se enkrat sla....plus na Bromotu je ravno tisti dan dezevalo in razen megle nic od vulkana...

Aja diving in snorkeling pa je super tako na Gilijih kot Baliju...

LP, Simon

Dodan: 02. 09. 2012 @15:08:18
ss89
Gost

mi lahko kdo priporoči kam se splača it v mesecu decembru, da ne bo preveč dežja? časa imam celi december, samo ta čas ni ravno primeren za indonezijo in malezijo..pa me zanima če so kakšni deli, ki bi vseeno bili primerni za mesec december? imam pa časa tri tedne

Dodan: 02. 09. 2012 @17:03:56
maša
Gost

Jaz sem bila v Maleziji 2x. Enkrat sep - okt, in drugič januar. Deževalo je v obeh letnih časih, a ni bilo niti najmanj moteče. Po navadi je deževalo pozno  popoldne ali ponoči, čez dan skoraj nikoli. Le 2x in takrat smo čas izkoristili za pogovore z ostalimi v hostlu, oz. na ulici (kjer smo čakali, da mine naliv), enkrat pa smo šli celo po nalivu naokoli in tudi ni prehudo, saj je zunaj toplo in dež ne moti. Morda je "tečno" samo to, ker moraš potem oblačila sušit, kar pa zna biti malo dolgotrajno, ker je toliko vlage. Prav tako ni bilo nič tečnega v času ramadana, samo v enem mestu (kuala terrengannu), ki je več kot 95% muslimanov, je bilo smešno, ker je bilo čez dan vse zaprto. v ostalim mestih pa se tega ni tako čutilo, saj je v maleziji več ver in če ne druga, greš pač h kitajcem ali indijcem

Dodan: 22. 11. 2012 @18:17:05
cocktail
Registriran uporabnik

Pozdravljeni,

če ste že bili v Indoneziji ali če poznate koga, ki je že bil tam (do največ 5 let nazaj), mu prosim posredujete mojo anketo. Rezultate bom uporabila v namene pisanja diplomskega dela.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRpZmxqWW9sRjhRMlRhLUlWOVBmd0E6MQ

Hvala že vnaprej in lp,
Petra Lavrič

« prejšnja 1 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Zdravo. Če ima kdo kakšno
vlak oz. bus namesto vlaka
Zdravo, kupim LP Bali &
Spoštovani.  V mesecu okrobru potujem z
Živjo Rok, sem poslala mail!
Mene zanima, če imam jst
..greš sama ali potuješ s
individualne ure te zanimajo?
..greš sama ali potuješ s
MOJ EMAIL JE ena.nature@gmail.com
Zdravo! Še nekdo, ki bi
Zdravo! Še nekdo, ki bi
ŽIVJO. RABILA BI STATUS ŠTUDENTA.
Kupim moško odločbo za študentski
Živjo, Barbara,   pri nas je še
Priporočam Azurno obalo
Mene pa zanima, če je
Kje v G.Radgoni?in koliko?  
@lili, imaš kakšen konkreten kontakt
Pozdravljeni,  išem prevoz za dve osebi
Vpis je možen tudi v
Verjetno bi bilo najlažje jo
tanja000@gmail.com
kaj je s tem geoss
Kako poteka rezervacija letalske karte?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

07.05.2011 - 07.05.2015
18.06.2011 - 01.03.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
14.05.2011 - 24.02.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™