Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 13. 12. 2012 @17:05:21
Re: delo v svici ali nemciji
uvoženi
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0

kaj pa ste mislili da se v švici cedita med in mleko? tuki trgujejo pretežno albanci, šiptari, ex jugo... ogromno jih dela na črno po lokalih, bauštelah

za delo v pivnici, baru, piceriji, lokalu ponujajo puncam ki bi sodile na naslovnice plejboja, od 800 do 1200 fr + pajzl sobica za prenočišče, delodajalci so v večini  albanci, šiptarji, ki so se prištulili v zlatih cajtih. novim je itak odklenkalo dobiti papire, zato pa delajo na črno, za mizerno plačilo in se pustijo izkoriščati.

tudi na bauštelah ni kaj dosti drugače, se najdejo bedaki, ki cel dan delajo za 1000 fr, spanje se švercajo na 1oo načinov in to je vse ex juga.

težko najdeš poštenjake, ki bi te po švicarsko plačali. še agencije ti trgajo, če se ne obneseš pri delu

KAKO DOLGO ŠE?

tako dolgo, dokler kot je predhodnik napisal ne bote začeli prijavljati dela na črno, izkoriščanja.

čimprej se upreti, če tudi to pomeni, da je švica za vas odpisana.

Dodan: 13. 12. 2012 @19:07:07
uvoženi
Gost

popravek

cel mesec delajo za 1000 fr.

Dodan: 14. 12. 2012 @23:48:08
rajt
Gost

"čimprej se upreti, če tudi to pomeni, da je švica za vas odpisana."

se strinjam! res je sicer, da če je človek na tesnem s kešem, mu vsak ojro velik pomeni, a dejstvo je, da se človeka izkorišča, dokler se to pusti. Prijava dela na črno sicer brez dvoma pomeni bye-bye tudi za prijavitelja (morda izterja "razliko"), ampak ko se bo prijavilo več deset ljudi in bodo na naslovnicah časopisov organi pregona začeli groziti tej šiptarski golazni, sem prepričan, da se bodi vsi po vrsti posrali, ker tud svoji yugo-braći ne bodo več verjeli, da jih ne bodo prijavili. In takrat se bo začelo pošteno plačevati. Sem pa hkrati globoko užaloščen, da kamorokoli ta balkanska gniloba prileze, delajo same probleme. Zgleda, da majo res neki v genih, da preprosto niso srečni, če ne jebejo druge. Ne morem verjet!

Dodan: 15. 12. 2012 @01:26:21
mirko
Gost

Luzernar oz bolje rečeno luzer bolje bi bilo da se vzdržiš takih nacionalističnih izpadov kot so "izkoriščevalska sodrga" oz kakorkoli že, lepo te prosim, kot da so pa vsi Slovenci najbolj delavni ter pridni in oh in sploh.. Primitivizem do podna...

Dodan: 15. 12. 2012 @01:29:01
asics
Gost

A na nas Slovence si pa pozabil,zbudi se,smo iz istega testa! 

Dodan: 15. 12. 2012 @12:15:09
tisa
Gost

jaz pa mislim da agencija ki te firmam ponudi kot temporarja ni drugo kot trgovina z ljudmi in pomeni isto kot droge,prostitucia in orožje.fantje to ni zajebancija ,to nima nobene veze z delom ,z znanjem,to si navadeden vajenec ,ki ga švicarji posmehujejo,terajo do onemoglosti,nazadnje v petek pa rečejo da ta temporar ne zna delat.če je resna firma ti bodo sodelavci pomagali ne pa da te prvi dan pošlje na tram in pričakuje da boš 15 minut do sedem pri majstru.delo samo ni tolk problem,le vsi se zavedajte da ti švicarji ne dajo ničesar nobenega orodja nič vse moraš imeti svoje naprimer delaš v zurichu zjutraj se moraš peljati 50 km parkiraš in nato greš s tramom da prideš do baustelle ,sploh ni problem delo ker pol dneva se samo pripravlja in čisti sortirain pospravlja efektivno se dela 6 ur,problemi so drugje ker so zelo draga prenočišča 0d 500 do 750 sf  hrana na delovnem mestu ješ lahko izključno konzerve in suho hrano ,če zamudiš te odslovijo ,ne zaupajo ti nič,vedno je zraven tebe švicar ali nemec ki ti gleda pod prste,vedno moraš biti v gibanju kar oni rečejo tako se dela na voljo imaš 2do 3 firerje ki te nomstop opazujejo in sporočajo naprej .za njih velja samo dobro samo tisto kar naredijo sami švicarji .zato bi vse ki bi radi odšli v švico delat posvaril ,da oddidejo preko tistega ki ga poznajo in bodo delali  v tovarni,če pa greste na bauštello pa pazite da boste imeli pogodbo,pazite se raznih kolarjev in dominikov,pa frančeskotov kateri vas bodo spravili  na kant sredi švice

Dodan: 15. 12. 2012 @12:52:40
tisa
Registriran uporabnik

Tomaž, zgodba skoraj na las podobna moji. Samo, da je v mojem primeru bil posrednik Dominik N. A ti si tud plačal 500,00 eur provizije za nateg o delu v švici?

Dodan: 15. 12. 2012 @14:18:52
luzernar
Gost

Mirko, nisem nacionalist, samo kaj ti zgoraj opisani delajo z nami po bauštelah, kot da smo najslabša golazen, še posebej, če si čistokrvni slovenec. Spunpajo ti dušo do zadnjega, ni jim mar če prenašaš 50 in več kg dahpapo po strehi iz enega konca na drugi konec, pa čeprav veš, da je ne rabijo, treba je nosit gor, na koncu šihta pa nazaj dol. Če se upreš, pa si adijo. Prvi meseci so kruti, dokler se ne uveljaviš. Kdor zdrži ta tempo je na konju, za ostale pa vozovnica domov.

Da nisi ti Mirko tudi eden od teh izkoriščevalcev. Lahko prideš poskusit na  bauštelo ti takoj zrihtam švasanje dahpape...pa da po koncu že prvega šihta vidim tvoj komentar.

Sam sem navajen trdega dela in me take stvari ne spravijo s tira, vendar pa prihaja na delo v Švico vse več  "maminih sinčkov" in takega tempa enostavno ne zdržijo.

Dodan: 15. 12. 2012 @14:20:05
77
Gost

Kateri od vas tukaj zaposleni v Švici bi lahko pomagal me sprejet v svoj krog sodelavcev .

Pripravljen sem odstopiti 15% od dobička za zahvalo in kot vračilo za pomoč 6 mesecev.

Za resne sodelavce sem na voljo sprejemati prve koreke na e-mail:

dimifurlan@gmail.com

lp.

Dodan: 15. 12. 2012 @14:39:47
luzernar
Gost

Tisa

ti si imel še srečo, ko pišeš, da so ti dirigirali švicarji in nemci! Kaj pa z jugoviči in albanci nisi imel nič kontakta na gradbišču? Takrat bi šele videl kaj je hudič v podobi človeka.

Agencije za posojanje delovne sile so pa v Švici že uveljavljena in zakonita praksa.  Tudi v Sloveniji se že premika v to smer in bo tega vsak dan več.

Kot posojeni delavec, dajalec dela nima do tebe nobene obveznosti razen plačilo opravljenih ur agenciji za posredovanje. Kot temporar ne moreš v bolniško, nimaš regresa, dopusta, nimaš ur če je slabo vreme in ne moreš delati...

Tudi sam sem začel kot temporar in še vedno sem, vztrajam pri švasanju dahpape, le da me več ne izkoriščajo, saj sem se s svojim delom dokazal. Vsak začetek pa je težak, proba je težka in kot sem zapisal za MAMINE SINČKE NI PROSTORA (je pregaraško).

Gor sem prišel preko firme slovenskega posrednika in sem v treh mesecih plačal 3300 Fr provizije. Ni mi žal plačanega zneska, saj mi je uredil začetno delo. Nisem pa ostal pri istem delodajalcu, selil sem se na več strani odvisno od povpraševanja, na tej zadnji firme sem že od aprila, pa še nič ne kaže na tehnološki višek.

Dodan: 16. 12. 2012 @11:19:10
tisa
Registriran uporabnik

luzernar,

ni problem v delu, garaške in težaškem, problem je v slovenčkih, ki pokasirajo plačo, ki si jo s svojim delom zaslužil ti. Pošiljajo te od delovišča do delovišča, od dela na črno do drugega dela na črno, ko pa se obrneš nanje, ko je potrebno plačat za opravljeno delo, pa ne dvigujejo več telefona, te ne poznajo več. Ti "črni" delodajalci se pa med seboj dobro poznajo in sodelujejo z našimi (op. nekaterimi) posredniki del oz. nategovalci. Ko opraviš delo za cel krog teh delodajalcev, pa ugotoviš, da si delal samo za bivanje v Švici, za sendvič in pot domov ni več ostalo. V veliko primerih si še ti delodajalci od naših iskalcev dela sposodijo kak €, ki ga le s težavo, če sploh ga, dobijo nazaj.

V osnovi ti najprej rečejo, da prideš gor, začneš delat karkoli pač je, obljubijo čez nekaj dni pogodbo , le-ta se kasneje zavleče v nikoli. Ko se postaviš po robu, ti posrednik zrihta drugega delodajalca, plačila od 1. delodajalca še ni, ker te ta ne pozna več, zgodba se ponovi od začetka pri 2. delodajalcu, potem greš k 3. iskat srečo, nakar se zgodba ponovi, itn. Mine par mesecev, stanovanje ti nekako plačajo, plačila za opravljena dela pa od nikoder. Če imaš srečo ti vržejo 100 ali 150 chf na mesec.

Po tem še kdo verjame, da posrednik v takem primeru ne pokasira plače za opravljeno delo ali vsaj del te, ki bi jo moral prejeti delavec za opravljeno delo?

Fantje, najprej morate v Švici odpreti bančni račun, ki pa ga ne morete, če nimate tam začasnega bivališča in dela. Za delo pa mora biti pogodba. Tako, da to je osnova, vse kar odstopa od tega je nateg. NE NASEDAJTE , DA BO POGODBA ČEZ PAR DNI, IN NE ZAČNITE DELATI BREZ UREJENIH PAPIRJEV.

Dodan: 16. 12. 2012 @12:00:02
švica2012
Gost

Če še lahko kaj jaz dodam na to teme iz  izkušenj na svoji koži.No sprva pridema po naročilu in dogovoru z enim mariborčanom(najbrž vsem znanim) in to kar na hitro naslednji dan,no nimaš kaj če sma hotela iti v Švico, greva na naslov delodajalca,prispeva točno na uro k njemu in nas kratko malo odslovi ker je agencija obljubila ljudi že teden dni prej plus da je bilo prenošišče rezervirano 200 km daleč od kraja dela...

No in kaj zdaj,kličem tega,kličem ta personal servis,zapravim še telefona da glava boli,čakama da uredi drugo delo,rezervirama sobo v najdražjem hotelu tu (po predhodnem naročilu tega iz servisa),čakama od klica nič nakar se malo peljema čez kraj,vidima pisarno ene firme,grema vprašat če rabijo kaj monterjev in k sreče se dogovorimo za "Probezeit " za 3 dni,izplačilo na roke,po teh 3 dneh je bil ta šef zainteresiran in pol se začne pogajanje o plači,seveda on bi dal minimalc,midva rečema plačo ki je v stroki povprečna...no se dogovorimo za nadaljne 3 mesece,med tem času vidima da je plača mala in dobima ponudbo od temporarja in malo pred potekom pogodbe se pogajajamo za nadaljno podaljšanje pogodbe,jo zavrnema in potem na pobudo "bauleiterja" dosežemo dogovor in to kar za 30% večjo plačo....no poanta je da se res ne smeš pustiti tu ker te pohodijo in to predvsem ti ex juga in šiptarji...moraš vedet svojo ceno in vztrajat pri tej. Ker tukaj se dela najde če obvladaš zadevo,je pa res da je težko prit not v Švico,potem steče(potrebno je tudi imet nekaj sreče,ker ljudje su tukaj ena katastrofa in komaj čakajo da te zajebejo,vendar so v najinem primeru dobili kar krepko nazaj;je le odločilo to da sva dobra delavca;no ja vsaj tako mislima)...

No da povzamem; V Švici se da lepo zaslužit,treba je le pazit na vsakem koraku s kom in kaj imaš opravka,najslabši so jugosi(od njih se razlikujemo ko noč in dan;saj tako govedo res ne najdeš drugje kot v Švici in kje visoko na planini)...

no če rabite kakšne uporabne linke Vam jih z veseljem posredujem...

http://www.bitzli.com/login.php?return=%2Fsubmit

to je edengeneralen in če kaj najdete uporabnega bom toliko bolj vesel...

Lep pozdrav iz Švice

Dodan: 16. 12. 2012 @12:38:23
77
Gost

švica2012 !! Da bi se preko Vas pridobilo zaposlitev oz. z vašo osebno pomočjo bi bilo možno ? Dosečt zaželjen cilj glede nato da ne obvladamo nemčine...

Z veseljem bi odstopil provizijo. Kar pomeni, da ne želim nikogar izkoristit. Želelbi samo prvo pomoč potem se bom že sam znajdel kako naprej ne želim se navezat/zavezat. Za morebiti mi pomagat sem vam na voljo: dimifurlan@gmail.com

Dodan: 16. 12. 2012 @13:08:46
švica2012
Gost

moj namen ni jemati provizije...bom ti na hitro odgovoril kaj je potrebno za lažje delo tu:

1. znanje nemškega jezika(vsaj osnovno) drugače bo težko

2. stanovanje/sobo z pogodbo "Mietvertrag fur wohnungen"

3. pogodbo o zaposlitvi "arbeitbestatigung oder Arbeitsvertrag"

4.če imaš pogodbo do 90 del.dni ne potrebuješ vize,samo prijavo pri "Bundesamt fur migration"

5.najbolje bo da najdeš za začetek pri kakem servisu delu če ne gledaš dolgoročno(nakar se lahko dogovoriš z firmo kateri si posojen lažje dogovoriš o stalni zaposlitvi"Festanstellung")

6. aja...pa preden začneš kaj delat,moraš imeti pogodbo

hmmm no to je nekak to v kratkem...

Dodan: 16. 12. 2012 @13:40:24
77
Gost

Saj ni to da vi jemljete provizijo če jo osebno ne želite ta provizija je mišljena v tem smislu koz meni zdoščenje ker mi Vi pomagate v tem smislu si ne želim da bi komu stal dolžan ker jaz vam v tem trenutku ne morem drugače pomagat kot pa na ta način da odstopim svojega deleža "rek pravi roka roko umije" zato posijačim Vas osebno ker najbi poznali podjetje v katero bi se lahko zaposlil in potem stvari se samo posebi povezujejo vlečejo zasabo. Kot sem rekel rabu bi nekaj na kar bi se lahko primu oz. zanesel. Če pa nimate te možnosti da bi pomagali potem je to druga stvar, če niso trenutne možnosti, da bi poznali podjetje ki bi me zaposlilo potem nerečem nič. Sem mislil, da bi obstajala možnost ampak kot kaže iz vaše strani ni možnosti. 

Dodan: 16. 12. 2012 @14:00:58
švica2012
Gost

Da odgovorim na prejšnji post zakaj imajo Švicarji dovolj Nemcov;ja kolikor sem spoznal so naduti,nočejo delati določenih del in kot prvo niso ne vem kaki delavci zato jih ne marajo. in to kolikor mi je razlagal naš delovodja,pridejo sem da potem po enem letu lepo koristijo socialno za čas nezaposlenosti in to počnejo veliki....

V kratkem pridejo v Švico z namenom da izkoriščajo njihov sistem...

Saj rečem tudi sreče moraš malo imeti oz. da se povežeš z pravimi ljudmi(sedaj sem lahko izbiral med dvemi službami in tako posledično si dvigoval ceno)

Dodan: 16. 12. 2012 @14:17:35
77
Gost

Kot je videt, opažat oz, ratbrat je to, da Vi iz vaše strani ni za pričakovat kakšno konkretno pomoč pri pridobitvi zaposlitvi razen, da ste posredoval link. OK.

Hvala za pomoč.

Lp. v Švico

Dodan: 16. 12. 2012 @15:08:50
švica2012
Gost

Poglej dal sem ti link,dal sem ti nasvete kaj rabiš zdaj pa res ne vem al še pričakuješ da te za rokco peljem k delodalcu...ker mene ni popolnoma nobeden...halo pa ti nimaš kaj početi v Švici,priznaj si no...ker pričakuješ da ti bo nekdo vse SERVIRAL na pladnju...poznam ljudi ki so veliko sami vložili v to da so prišli sem in se odrekli marsičemu.

Moj nasvet: ostani v Sloveniji ker nisi potencijal za Švico

Dodan: 16. 12. 2012 @15:44:22
uvoženi
Gost

77

kaj obvladaš? Daj se zjasni v čem si dober? Pa itak boš najebal kot žuti! Naša južna brača ti bo izvadila dušo i srce, v tem so unikatni.

preko zime se nauči osnov nemščine, nekaj linkov si dobil, te pa veselo na iskanje posla.

jaz ti ne morem pomagati, le kak link lahko poiščem.

ti na veliko ponujaš zajetno provizijo, eni pa se tu gori, ker so za posredovanje dela plačali 10 x manjo provizijo mečejo na zube. Svašta zemlja nosi, svašta p.cka rodi.

da ne bodo vsi pametni, kteri so morali nazaj domov. tu gori ninič šenkanega, jugosi so tojfli od tojflov. tudi provizij se ne otepajo, ti najprej povejo 4 mestni broj, koliko je težka ponudba za delo. vzameš ali pa ne. če bi rad ostal v švici, se je treba poslužiti korupcije, je je več kot v sloveniji. izkorišča se na vsakem koraku, in kot je napisal luzer placa za mamine maze in copate ni! tukaj je plac za prave dedce, močnega karakterja.

Dodan: 16. 12. 2012 @18:27:39
jozegolob
Registriran uporabnik

lep pozdrav

jaz delam v nemciji ze tri leta(redno) pa ni taksen problem.

je prvo leto tezko ko te vsi nategujejo,ko pa si enkrat gor in spoznas nekaj ljudi pa takoj zves kdo je placnik in kdo ne.

kot prvo vsi simfate juznake,ravno oni ti nudijo prvo pomoc ki jo rabis v tujini.svaba ti ne bo pomagal.

za redno delo se placuje od 11-13 eur

l.p jozegolob600@gmail.com

Dodan: 17. 12. 2012 @08:10:03
delo v svici
Gallilleo
Registriran uporabnik

Pozdravljeni,

vprašal bi za nasvet.

Imam zagotovljeno delo v Švici direktno na firmi brez posrednikov, pričetek takoj, plačilo 20 Chf/h+(še dogovor v primeru da se odločim) za poskusno dobo 1 mesec potem več, soba stane od 300/800Chf odvisno od velikosti.

Delo mi je uredil kolega Švicar pri svojem dobrem prijatelju, ker pa tega prijatelja-firme ne poznam se gre tukaj zgolj za priporočila mojega kolega!

Torej za začetek rabim če sem prav razumel naslednje:

-Mietvertrag fur wohnungen
-arbeitbestatigung oder Arbeitsvertrag
-Bundesamt fur migration

Te papirje uredi firma verjetno, razen za stanovanje!

Zanimajo me možne pasti in ostalo, namreč v primeru, da se odločim zapuščam v Sloveniji kar dobro plačano delo za nedoločen čas, s še bolje plačanim delom riskiram pa, da po enem mesecu lahko ostanem brez dela (če recimo delodajalec nebi bil zainteresiran za podaljšanje...)kar si pa nebi mogel privoščiti ker imam družino!

Ali kdo ve za kakšno švicarsko stran, kjer se da preveriti bonitete firm in poslovanje, kot pri nas recimo Ajpes ali bizi.si? Nekaj sem iskal pa ne najdem nič!

Pisal sem tudi na poslovalnico EURES v Zürichu pa ne dobim odgovora!

Za vse odgovore se najlepše zahvaljujem!

Lep pozdrav

Dodan: 17. 12. 2012 @21:17:04
L.
Gost

kaj pa da vzameš DOPUST v slo za 1 mesec?

Dodan: 18. 12. 2012 @02:08:45
delo v svici ali nemciji
Bomba
Gost
Glasov: 1

Galileo, seveda se da preverit. Stran je www.monetas.ch, za osnovne podatke o firmi je vse zastonj, za kakšno večjo boniteto in zgodovino podjetja je pa potrebno pač plačati.

Drugače pač raskiraj v Švici, kot sem jaz, in uspel sem. Če je res vse o.k. in obvladaš delo in vsaj malo osnovno nemško, se potrudi in izkaži zaupanje, pa boš sigurno ostal!

Veliko sreče, lep pozdrav!

Dodan: 19. 12. 2012 @07:53:13
Gallilleo
Registriran uporabnik

Pozdravljeni!

Bomba, torej ti si zadovoljen, zato te prosim še za en odgovor na spodnje podatke.

Zanima me kako se v Švici obračnava bruto neto plača! Ali se da to kje izračunat kot pri nas na SRC.si! Ter kako te potem obdavči še Slovenija, prebral sem, da kljub davkom, ki jih plačaš v Švici plačaš davek tudi v Sloveniji, čeprav naj bi bil podpisan nek sporazum proti dvojnemu obdavčenju.

Torej dobil sem konkretno ponudbo:

"probezeit", dva tedna 7h-17, petek 7h-16h, 150Chf na dan

- če tukaj odštejem še recimo hostel 50Chf na dan je to 100Chf pa še nekaj za hrano. V sloveniji dobim sedaj za 8h 80EUR ali 8€/h brez malice in prevoza tako da ni razlike.

V kolikor se odločim ter me firma sprejme je takole:

- 4 tedne dopusta

-bruto plača začetna 3700Chf, ne vem sedaj ali je to en mesec ali dlje tega podatka še nimam

-nato naj bi se plača dvignila

-soba v hotelu naj bi bila 300Chf na mesec, oz 3 sobno stanovanje če grem z družino cca 1000Chf na mesec

Iz 3700Chf brutto mi piše naj bi bilo 3500 neto, kar v sloveniji ni možno, če maš v sloveniji 3500 bruto delodajalec, dobi neto delavec 1750EUR.

Torej ker imam v sloveniji 1500 neto plus stroški, glede na grob izračun ne vidim neke hude razlike!

Splačalo bi se mi, da se res potem zaposlim za 4000+Chf neto!

Res pa je da je v mojem interesu delo v tujini na dolgi rok(do penzije ali celo selitev) in nekje je potrebno začeti, ko se upelješ v sistem je najbrž veliko lažje!!!

Najlepša hvala za vse morebitne odgovore!!

lp in lepe praznike

Dodan: 19. 12. 2012 @14:32:26
dvojka
Gost

300 fr. na mesewc moraš za zdravstvo odstet, to ni v neto plači všteto.

Dodan: 19. 12. 2012 @14:34:02
kerc
Gost

"soba v hotelu naj bi bila 300Chf na mesec"

nemogoče!

Dodan: 19. 12. 2012 @14:48:54
dvojka
Gost

za 300 fr. v švici še sekreta ne dobiš.

Dodan: 19. 12. 2012 @20:09:24
švica2012
Registriran uporabnik

Gallileo

To kar si napisal je zelo sumljivo....plačilo je veliko prenisko,OD je tudi en švicarski minimalac ampak res minimalac in vedi da še od netto OD plačaš davek(Kopfsteuer) v višini 7-8 % glede na višino netto prihodka,potem pa še rabiš Krankenkasse ki te pride od 220 chF naprej....tako da še enkrat premisli

In ja SOBE.....v hotelu stane 600 chf naprej na mesec,zasebne sobe so od 500 chf naprej....in pol računaj od plače koliko ostane...

Kar ti sedaj pišem so DEJSTVA ker delam tu in vem kaj vse so odbitki in še to pozanimaj se za denar za dopust (Feriengeld) ali je to v tej plači ali ti delodajalec posebej plača...tako da moraš imeti precej večjo plačo kot 3800 brutto ker ti bore malo ostane....in izogibaj se albancov in ostalih balkancov ker tam boš težko kaj zaslužil(če sploh kaj)

No da vas ne bom preveč prestrašil samo sem napisal resnico(ker ni vse zlato kar se sveti)...da se pa zaslužit

lep pozdrav

Dodan: 20. 12. 2012 @22:28:46
Bomba
Gost

Ja, Gallileo, brutto-netto je odvisno v katerem kantonu si... najugodnejši mislim, da je Schwyz (okoli 6%), Zurich ima nekje 11% obdavčeno bruto plačo... vsaj tako sem slišal, in pa sam približno izračunal bruto in neto razliko.... glede davka, ampak je potem drugo vse dražje...

Cene prenočišč na mesec so spet odvisne kje si... mesta so dražja, če greš malo ven pa cena pade... sploh v tem času je prostora, ker večinoma gradbinci so doma. Naval pride marca, in takrat že prosto sobo težko najdeš. Na podeželju oz. malo ven iz mesta se začnejo tam nekje okoli 450 fr. navzgor, ni treba prve cene kar sprejet, malo jo pač zglihaš... kaj veliko ne bo šlo.. ))) Vem da v našem gasthausu vsi ne plačujemo enako!!! pa so sobe vse enako velike... tako da...

Delam kot gradbinec-knaufar preko biroja-temporar in moja plača je 4100 bruto, netto pa je 3530 fr./mesec. Na pogodbi imam 42,5 ur/teden x 4 za celi mesec (170ur skupaj), vse drugo ti oni odbijejo od razlike brutto-netto (SUVA zavarovanje, AHV za penzijo, sklad za brezposelne, še en pokojninski sklad, quellensteuer-dohodnina), pe še neki piše, pa ne vem točno kaj je -1,15%, pol pa računaj od neto še stroški:

-500 fr. soba-gasthaus, - 350 fr. hrana, -250 fr. gorivo, -200* krankenkasse, -80 fr. telefon.... pa še kake malenkosti...

*najcenejša krankenkasse paket bi bila okoli 180 fr. jaz sem se odločil za enega višje na lestvici )

jst mam srečo, da je u gasthausu Wi-fi, pa vozim se okoli 11km do službe.... ne kadim, kar zelo šteje, tukaj so cigarete okoli 8 fr.

na začetku je mogoče boljše delat preko biroja, kot temporar, plačilo je tedensko, je ziher plačano in hitreje si obrneš denar, in se tudi odločiš zamenjavo službe, seveda pa tudi oni )

To je to okvirno....

Dodan: 20. 12. 2012 @22:33:03
Bomba
Gost

v zgornjem postu sem omenil moje izkušnje in stroške, ki se seveda razlikujejo od dela do dela in kantona....pa stroški tudi...

ampak nekaj je definitivno, če dobiš dobro službo in je plačilo tudi pošteno...na mesec LAHKO BREZ problema privarčuješ okoli 1000 € !!!

Vsaj jaz jih, ker imam tukaj cilj da delam in normalno živim... če pa hodiš vsak vikend ven v kafič, pa po restavracijah jest, pa veliko kadiš, potem je res boljše doma ostat ))

LP.

OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Pozdravljeni, Novembra bom v Burmi, če
Jaz sem za,kdaj kje?
Hejla..  Letos pavziram.. Stara sem 21
transavija nije easyjet jebote
transavia drugač dela to linijo
Chemiche, šele zdaj videla sporočilo. Hmm,
Iščem moško odločbo. Piši na:
Iščem sopotnico za potovanje če
ce gres v sultanahmet je
Vam gre odpreti spletno stran
soba se oddaja z decembrom
ja saj dva različna leta...meni
Js sm ravnokar plačala z
Tistemu, ki mi prinese bucno
Živjo!   Do februarja se oddaja ženska
Živjo!   Do februarja se oddaja ženska
Zdravo Pardon, mogoče malo (pre)malo podatkov. Iščeva
torej 2 razlicna leta? glej
Živjo! Zanima me ali ima kdo
CORIS boljše pokriva tujino ne igraj se
Koliko moram dnevno naložiti na
jaz sem iz štajerskih koncev,pa
pa vzemite letalo notranji let
Kje je meni najbližja STA poslovalnica?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

14.05.2011 - 24.02.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
18.06.2011 - 01.03.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™